Botas a.s.

I přes dílčí úspěchy se svými partnery bylo potřeba společnost Botas restrukturalizovat, omladit, zpružnit a dát ji jasný směr. V roce 1995 se majoritním vlastníkem Botasky stala společnost BENAL s.r.o. se sídlem v Praze. Pod silným vedením se změnilo hodně věcí ve fungování společnosti, ta se díky tomu stala mnohem více konkurence schopnou. Dá se říci, že i díky tomu se společnosti Botas podařilo přežít období neregulovaného levného dovozu obuvi z východních trhů.

logo botas

Devadesátá léta byla v tomto ohledu pro mnoho českých firem likvidační. Do hluboké krize se dostal především český textilní a obuvnický průmysl. Období, kdy se teprve formoval otevřený trh však společenost Botas přežila. Symbolickou tečku za tímto obdobím společnost udělala ke dni 1.1.2000, kdy byl sjednocen název společnosti se sportovní značkou na BOTAS a.s. Vzniklo nové (současné) logo a společnost zaměřila výrazně výrobu na zimní sportovní obuv. Volba tohoto segmentu má svůj kontext. Společnost navázala na svojí tradici, navíc opustila vysoce konkurenční prostředí v podobě běžné obuvi, kde byla po dlouhou dobu nejdůležitější hra o cenu. U sportovní obuvi byla situace jiná. U tohoto vybavení dokázal zákazník lépe pochopit cenu a její opodstatnění. 90 % celkové produkce zaměřila společnost Botas na výrobu bruslí na lední hokej, krasobruslení a obuvi na běžecké lyžování, zbytek pak činila halová obuv a obuv na nohejbal.

V letech 2000 – 2008 Společnost boduje právě s vybavením pro zimní sporty. Drží si nadále své partnery, pro které vyrábí obuv. Často získává ocenění ale dlouho nepřichází s ničím zásadně novým, to se však má brzy změnit…

 

Zpět na BLOG   -   Botas 66   -   Botas sport

Získejte slevu
100 Kč na první objednávku!
Vyplňte svůj e-mail a o naších akcích a sezónních nabídkách se dozvíte vždy jako první.
Za odměnu vám dáme 100 Kč na první nákup!