Botas 66 - Návrat legendy

Píše se rok 2008 a společnost Botas svoji výrobu orientuje výhradně na produkci sportovní obuvi. Navíc drtivá většina vlastní produkce cílí do segmentu zimní sportovní obuvi. Botas vyrábí brusle na hokej, krasobruslařské brusle a boty na běžky.

Botas 66 první modely

V této době se však blíží jeden z nejdůležitějších zlomů za posledních dvacet let. Čeští studenti grafického designu Jan Kloss a Jakub Korouš si zvolí za svůj školní projekt na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové (UMPRUM) téma Botas Classic, legendární tenisku z roku 1966. Podstatou jejich práce byl redesign modelu a návrh nového vizuálního stylu včetně obalového řešení. Je to trefa do černého. Kvalitou svojí práce bodují nejen na akademické půdě, ale získávají i evropská ocenění. S projektem vyhráli první cenu v soutěži European Design Awards (ED-Awards) a navázali přímou spolupráci s firmou Botas. Ta vyvrcholila v roce 2009 uvedením první společné kolekce prezentované pod vlastním názvem BOTAS 66.

Botas 66 puvodni obal

Puvodni krabice botas 66

BOTAS 66 je samostatný lifestylový label, který od počátku sklízí úspěchy jak u zákazníků, tak u odborné společnosti. Značka vsází na tradiční hodnoty i nostalgickou notu. Nejenže botasky z tohoto labelu vychází z původní boty Botas Classic z roku 1966, tyto boty jsou dosud vyráběny zde v České republice. Botas dnes nabízí čtyři produktové řady. Botas Classic, Run, MID a Urban. Za posledních 6 let boty získaly ocenění Czech Grand Design. Obuv BOTAS 66 je zároveň častým účastníkem na nejrůznějších zahraničních výstavách reprezentujících domácí průmysl. Botasky byly k vidění např. na Milan Design Week, 100% Design v Londýně, Brussels Design September a další.

modelova rada botas 66

Botas 66 na designblok

 

Zpět na BLOG   -   Botas 66   -   Botas sport

Získejte slevu
100 Kč na první objednávku!
Vyplňte svůj e-mail a o naších akcích a sezónních nabídkách se dozvíte vždy jako první.
Za odměnu vám dáme 100 Kč na první nákup!